Steroidden oluşan akne(sivilce) nasıl gider ?

  1. Homepage
  2. Uncategorized
  3. Steroidden oluşan akne(sivilce) nasıl gider ?
steroidden-olusan-aknesivilce-nasil-gider

Akne ( sivilce , akne vulgaris veya ortak akne ) – (yağlılık artmış), komedon (siyah nokta), püstüller (kırmızı ülserler) ve yara izi sonradan sebore ile karakterize yaygın bir deri hastalığıdır. [1] Akne çoğunlukla birçok yağ bezleri vardır deri alanlarında görünür: her şeyden önce, geri yüz, göğüs ve olduğunu. Genellikle, akne doğada enflamatuar, ancak iltihap formuna bağlı olarak, eksik olabilir. Çoğu zaman, akne ergenlikte ortaya çıkabilir, ancak erişkinlerde mevcut olabilir. [2]

Akne ve vücut geliştirme yakından bağlantılıdır. Öncelikle, bu vücut geliştirme akne tetikleyen faktörlerden biridir yüksek kalorili (yüksek karbonhidrat) diyet, içerir çünkü. İkincisi, vücut geliştirme sıklıkla kullanılan anabolik steroid da akne ana nedenlerinden biridir. Bu yazıda akne en sık şekilde tartışmak ve güncel bilimsel kanıtlara dayalı tedavi öneriler verecektir. Şu anda çok pahalı çözüm olan bir dermatolojik problem, bu yüzden yazının temel amacı – – Akne gereksiz harcamalardan kurtaracak ve sorunların bağımsız kararına yüksek nitelikli danışmanlık sağlamak.

 

Akne(Sivilce) Tipleri nedir?

Tüm akne iki biçimde ayrılabilir:

Enflamatuar – Akne vulgaris , akne fulminans ve konglobata . onlar bir ve tedavi rehberlerinin oluşturulması aynı mekanizmayı olduğumuz için, ayrı ayrı her bir form değerlendirmez.
Enflamatuvar olmayan – komedonlar ve aynı grup içerebilir keratoz pilaris .

Akne(Sivilce) nedenleri

konsantrasyonunu artan androjen kanda;
anabolik steroidlerin kullanılması – androj enler ve böylece hastalık sürecini hızlandırdığı, yağ bezlerinin aktivitesini arttırmak;
Kalıtsal faktörler;
büyük miktarlarda içme karbonhidrat (özellikle basit) ve diyette diğer ihlalleri;
İnsülin – da yağlı bir cildi teşvik eder;
Enfeksiyon ve cilt kirlenme – akne ana nedeni bakteri gelişmesi Propionibacterium acnes ve iltihap ve süpürasyon neden;
süt tüketimi [3] ;
Aşırı B12 . [4] ;
saç köklerinin yağ bezlerinde yüzün derisi üzerinde yaşayan cilt mikroskobik akarı Demodex canis varlığı. Normal olarak bu cilt içinde mevcut olduğu için akar tespiti 100% döküntüler meydana parazitin arıza kanýtlamaz akıl ve sağlıklı insanlarda tutulmalıdır. [5]

Akne(Sivilce) Tedavisi

Akne tedavisi sivilce türüne bağlıdır. Bize inflamatuar ve Nonenflamatuvar formlarının tedavisi ayrı ayrı ele alalım. Tedavi algoritması metodolojik rehberlik ofitsilnom Ramos-e-Silva M, Carneiro dayanan ardışık adımlarla şeklinde sunulmuştur SC ( uzmanların eklemelerle 2009). [6] onun tedavi edici hedefe ulaşacak geldiği noktada durdurun.

enflamatuar formlarının tedavisi

kamuflaj sivilce Makyaj (kırmızı etkisiz hale getirmek için yeşil renk ile bir nokta düzeltici veya kapatıcı gelebilir)
önleyici tedbirler
anabolik steroid İptal veya geçiş nizkoandrogennye
Uygulama antiandrojenik aktivitesi olan kadınlarda hormonal kontraseptif monofaze: Diana-35 Jess Yasmin’den tri-Merci. [7] [8]
karbohidrat alımının azaltılması. Eleyin basit karbonhidratlar diyetten. Çok yağlı gıdalar, kızarmış ve baharatlı yemeklerden kaçının. Zengin daha besinleri tüketmeye özen lif açısından .
5.5 – Çoğu cilde eşit pH sabun kullanarak su tedavileri alır. Cildin pH korurken 5.5 en yüksek bakterisidal etkisi% 90’ından fazlasını vardır. [9] in vitro P. acnes olağanüstü etkisi sabun Efsânenin 6’dan pH değerlerinde önemli ölçüde azalır, 6 ve 6.5 ve büyüme arasındaki pH değerlerinde de büyür [10] , fakat bu doğru değildir. Sabun güçlü (!) 11-12 eşit bir pH’ı olan alkalin olmasından [11] , yıkama sırasında çıkarılır, kolayca çözünür alkali albuminatler alkali ihtiyaçlarını keratin saç parça ve üst deri tabakası (epidermis) ve bu içerik deride azalır cilt bozulmasını teşvik eksikliği de sülfidril grupları, sözde. [12] Bununla birlikte, deri, yağlı ya da kirli olmamalıdır. Her zaman egzersiz veya terleme sonrası banyo yapmak.
daha taze meyve ve sebze, esansiyel B vitaminleri açısından zengin, özellikle gıdalar yiyin sık sık tavsiye bira mayası .Sigara akne etkilerini daha da kötüleştirebilir. [13]

Akne(Sivilce) tıbbi tedaviler

solaryum katılın – bazen ultraviyole banyoları akne ortadan kaldırabilir. Ne zaman lokal deri direncini aktive eritem (cilt kızarıklık ışık) doğacak bu tür maruziyet bu gerekli süre. Avrupa’da, [14] , Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, [15] [16] [17] , Brezilya [18] [19] [20] , İrlanda ve solaryumda diğer birçok ülkede 18 yaşın altındaki kişiler için yasaklanmıştır. [21] [22] cilt kanseri riski ile solaryum bir bağlantı sık sık ziyaret kanıtlamak. [23] [24] [25] [26] Bu nedenle, düzenli poz haftada 2 seans geçmemelidir , ve yılda 30 seans. [27]
Günde salisilik asit 1-2 kez deri sorun alanları silin. Salisilik asit düşük fiyatlarla herhangi bir eczaneden mevcuttur. İsteğe bağlı olarak cilt kaynatma silin meşe kabuğu , ancak bu dış kaynak etkinliği düşük, papatya, nergis tentür,% 3 hidrojen peroksid ilave edilir.
salisilik asit rahatlama getirmezse, ile değiştirin skinoren – krem Azelainikasit dayalı.
eklemek akne ilaç tedavilerinin etkinliğini artırmak için Zinerit çinko ve eritromisin yok bakteri ya da bir preparat ihtiva eder Baziron (benzoil peroksit) – sebum salgılanmasını bastırır ve bakterileri yok eder. etkinliği zaman içerisinde azalabilir gibi de bu ilaçların arasında geçiş yapmak için tavsiye edilir. Aynı zamanda, yakın zamandaki bir çalışma göstermiştir resveratrol benzoil peroksit etkinliğini arttırır. [28]
cildin yüksek yağ içeriği korunur ise (parlaklık ve dokunma şeklinde tezahür) ve ilaç çekmeye başlamak Accutane yağ bezleri (steroid tedavisi ile çok etkili) aktivitesini inhibe eder (izotretinoin Roaccutane, silme). bir şey yardımcı olmuyor zaman, son çare olarak uygulayın. Tam olarak dermatolog reçete. Bu yan etkilerin büyük bir liste ile, oldukça ciddi bir ilaçtır.
Tedavi, yeni iltihaplı akne rağmen varsa, antibiyotik kullanımına başvurmak gerekir. Optimum seçim – Klindamisin içeride. Ayrıca kullanabilirsiniz doksisiklin , ama daha az etkilidir. – 10 gün Antibiyotik tedavisinin ortalama süresi. Önemli gelişmeler genellikle 3-4 gün, ancak zaman ders bitmeli daha eski değil geldiler.
plazmaferez ve diğerleri – Ciddi durumlarda, prosedür kan temizlemek gerekebilir.
iyot 5-yüzde çözümü sorunlu alanlarını silin, bir nokta olarak geceleri uygulamak ve tüm yüze, iltihabı azaltır cildi kurutur.
Akne(Sivilce)  Mekanik temizleme

Tıbbi diseksiyon iğnesi
Evde irinli içerik lezyonlar (kistler) ile büyük birim genellikle mekanik kaldırma veya “sıkıştırmasını” kullanıldığı zaman. irin değil tüm vücutta kan ve yaygınlaştırılması enfeksiyonu vurmak söz, inflamatuar süreci ele alan dokuya nüfuz ve artırabilir çünkü Bunu yapmak, arzu değildir.

Hatta eski Yunanlılar cerrahlar nerede irin demek – orada açacaktır. Bu ilke bugün hala geçerlidir. iltihaplanmış akne kaldırmak için, Şırıngadan iğne kullanabilirsiniz. irin geleneksel bir şekilde kaldırılır ve bunun üzerine prosedür, oluşum merkezi (ön-muamele alkol çözeltisi veya antiseptik başka) ve küçük bir insizyon 2-3 mm uç iğneleri tarafından çalıştırılır. dezenfektanla nemlendirilmiş bir pamuklu çubukla yer yeniden davranın. Bu yaklaşımla, irin (genellikle zaten günde 2) hızları iltihabı ve oluşturmuyor yara izleri, kolayca çıkar.

enflamatuar olmayan formunun tedavisi (siyah nokta)

İşlemden sonra burun için şeritler Temizleme
önleyici tedbirler
Çoğu sabun kullanarak su tedavileri alır. cilt yağlı veya kirli olmamalıdır. Her zaman egzersiz veya terleme sonrası banyo yapmak.
karbohidrat alımının azaltılması. Eleyin basit karbonhidratlar diyetten.
Taze meyve ve sebze tüketiminizi arttırın.
tıbbi tedaviler
mekanik ekstre komedonlar olan özel bir temizleme şeritleri, kullanım.
Cilt salisilik alkol silin.
üzerinde salisil alkol yerine Differin (adapalen) .
Kullanmadan önce, retinoidler (aknekutan, roakkutan) bir doktora danışmaları önemle bu ilaç grubu (kontrendikasyonlar ve yan etkileri çok sayıda tedavi karmaşıklık) kullanarak fizibilitesini belirlemek için
“Dikkat” İnfüzyonları, decoctions, kükürt bazlı ilaçlar ve halk ilaçları düşük verimlilik var.

Akne(Sivilce) Vitamini B5

Tıbbi Araştırma Manhattan Merkezi’nin bilim adamları, derginin “Dermatoloji ve Tedavisi” makale yayınlandı. Şirket «Avilan Pazarlama» bilimcilere 12 hafta boyunca yüzünde akne şikayeti her kime on denek, aldı katkı «Pantothen» sağladı.

Dört tablet içerir:

1.5 miligram B1 vitamini ,
1.7 miligram B2 vitamini ,
B3 vitamini, 20 mg,
2 miligram vitamin B6 ,
400 mikrogram folik asit ,
B12 vitamini 6 mikrogramdır
300 mcg biotin ,
ve 733,3 mg L-karnitin ,
B5 vitamini 2.2 gram (günlük tıbbi normun 22.000%).
konuların her biri 4 tablet yemek sırasında «Pantothen» günlük almıştır. Ayrıca akne muzdarip olan kontrol grubu, alınan plasebo .

sonuçlar

Deneme sırasında, siyah nokta, kırmızı noktalar ve akne diğer işaretlerin sayısı her iki grupta da azaldı. Ancak indirgeme plasebo grubuna göre deney grubunda daha fazla idi. Güçlü doz vitamin B5 akne üçte ikisini azaltır.

Araştırmacılar ayrıca yan etkileri olmadığına dikkat çekti. Columbia Üniversitesi araştırmacıları cilt lezyonları ve ilişkili sorunlar ilacın kullanımının sadece 8 hafta sonra kaybolmaya başlar bulundu. Onlar cilt saflığını restore sonra deney aynı zamanda duygusal asansör gösterdi. Başka bir çalışmada, 48 hasta grubunda akne yenilenme süresi 12 haftadan fazla karıştığı aynı Üniversitesi, «Pantothen» tedavi edilen grupta daha yüksek% 68 geleneksel tedavi düzenlenen oldu.

 

Categories Uncategorized
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

admin

Bir Yorum Yazın

humatrope satin al steroid satin al danabol satin al clenbuterol satin al