Doğal yoldan Testosteron arttıran şeyler.

  1. Homepage
  2. Fitness
  3. Doğal yoldan Testosteron arttıran şeyler.
dogal-yoldan-testosteron-arttiran-seyler

Doğal yoldan testosteron hormonunu arttıran şeyler nedir ?

 

Ekstra saat uykusu, testosteron seviyesini %12 arttırıyor..

Yaşlanma ile erkek testosteronununda ki düşüş büyük ölçüde yaşlı erkeklerin genç erkeklerden daha az uyumasından kaynaklanmaktadır. Singapur Ulusal Üniversitesi’ndeki endokrinologlar, 29 ila 72 yaşları arasındaki 531 Çinli erkeği test ettikten sonra bu sonuca vardı. Araştırmacılar, sabah erkeklerin kanındaki testosteron miktarını ölçüp erkeklerle cinsel yaşamlarını ve uykularını sordu.

Uyku sağlıklıdır. Bir saat daha uyuyorsanız, yağ yüzdesiniz %3 azalır. Daha fazla uyku, hafızanızı geliştirir. Erkekler yaşlandıkça daha az uyurlar ve daha az testosteron ürettikleri ve uyku kalitesinin kötü olması bilinen gerçeklerdir. Ancak yaşlı erkekler ne kadar kötü uyuyorlarsa daha az testosteron üretirler mi?

Erkekler sağlıkları azaldığı için yaşları daha az testosteron üretirler. Kan şekeri seviyeniz ne kadar yüksekse, kolesterol, trigliseridler ve ürik asit, testosteron seviyenizi düşürür. Bu nedenle araştırmacılar, “kanser, hipertansiyon, tiroid işlev bozukluğu, diyabet, osteoporotik kırığı ve kardiyovasküler olayların yanı sıra büyük uyku bozuklukları gibi bilinen tıbbi hastalıkların varlığı veya öyküsü olmayan” bir grup sağlıklı erkek seçti.

Nesnelerin alışılmadık derecede sağlıklı oldukları aşağıdaki tabloda görülmektedir. Testosteron seviyesinin (TotalT) ve yaşla birlikte biyo- mevcut testosteronun (BioT) azaltılması mütevazı. Biyo-mevcut testosteron, SHBG proteinine bağlı olmayan testosterondur. SHBG’ye bağlı olan testosteron, anabolik ve cinsel tercihlerini kaybeder.

Östradiol konsantrasyonu artarken kırk yaşından sonra DHEA konsantrasyonunda belirgin bir azalma olur. DHEA’nın konsantrasyonu cinsiyete göre korelasyon gösterir: DHEA seviyesi ne kadar yüksek olursa erkekler de daha çok cinsel ilişkiye girer. Cinsel aktivite ile ilgili verilere bakarken, Singapurlu erkeklerin seks araştırmalarında daima çok düşük puanlar aldığını unutmamak gerekir. Kültürel olmalı.

Ve evet, testosteron ve uyku arasında bir ilişki vardır.

24 saatlik bir süre içinde 4 saat az uyuyan erkeklerin, 8 saatten daha uzun süre yatan erkeklerden% 60 daha az TotalT ve% 55 daha az BioT vardı. Bunu tahmin ederseniz aşağıdaki tahmine ulaşırsınız: bir saat ekstra uyku testosteron seviyenizi yüzde 12-15 yükseltir.

Endokrinologlar, “Uykunun androjen konsantrasyonlarıyla anlamlı bir şekilde ilişkilendirilmesi, düşük konsantrasyonda androjen bulunan erkeklerin etyolojisinde uykunun katkıda bulunduğu bir faktör olduğuna işaret ediyor” diye belirtti. “Bu nedenle düşük androjen konsantrasyonlu erkeklerin tedavisinde, uyku hijyeninin değerlendirilmesi, hipogonadal durumunun etyolojisini anlamamıza neden olabilir.”

Categories Fitness Health Life No Fear
You can tell friends this post!:
Etiketler: , , , , , , , , , , ,

admin

Bir Yorum Yazın

humatrope satin al steroid satin al danabol satin al clenbuterol satin al